images/LOGO.png

کاملترین و بروزترین مجموعه های ویندوز 10 در ایران (نهایی-آزمایشی)

Windows10 logo2

مایکروسافت از ویندوز 10 به عنوان جامع‌ترین پلتفرم دنیا یاد می‌کند. پلتفرمی که از طیف وسیع سخت‌افزارهای مختلف در قالب یک راه‌حل جامع پشتیبانی می‌کند. جو بلفیور از مایکروسافت به این نکته اشاره کرد که میلیون‌ها مشتری این شرکت هنوز از سیستم‌عامل ویندوز ۷ استفاده می‌کنند و رمودندی‌ها مایل هستند تا آن‌ها را تشویق به بروز رسانی به نسخه‌ی 10 ویندوز کنند. مایکروسافت در ویندوز 10 تغییراتی اعمال کرده تا نظر مثبت کاربران قدیمی ویندوز را نیز جلب کند.

ویندوز 10 در ابزارهای مختلف اجرا می‌شود. از اینترنت اشیاء گرفته تا سرورهای پیشرفته‌ی دیتاسنترها می‌توانند به ویندوز 10 مجهز شوند. برخی از این ابزارها صفحه‌نمایش 4 اینچ خواهند داشت و برخی 80 اینچ. برخی نیز اصلا صفحه‌نمایش نخواهند داشت. برخی از این ابزارها در یک دست جای می‌گیرند و برخی نیز ابعاد چند متری دارند. بعضی از ابزارهای مبتنی بر ویندوز 10 از قلم و صفحه‌ی لمسی برای کنترل دستگاه بهره می‌برند و برخی از صفحه‌کلید و ماوس و برخی دیگر نیز از کنترلرهای حرکتی استفاده می‌کنند. در بعضی از این ابزارها امکان سوییچ کردن بین این حالت‌ها هم وجود دارد.

 

برخی از تغییرات ویندوز 10 نسبت به ویندوز 8.1:

منوی استارت جدید در ویندوز ۱۰:

مایکروسافت پس از بازخورد منفی از حذف منوی استارت در ویندوز ۸، تصمیم به انتشار ویندوز جدیدی با نام ۸.۱ نمود که در آن دکمه‌ی استارت به‌جای خود بازگشت ولی خبری از منوی کلاسیک نبود اکنون با کش و قوس های فراوان در ویندوز ۱۰ منوی استارت با ادغام منوی کلاسیک و مدرن اضافه شده است و اکنون شاهد تغییراتی از قبیل باز شدن منو به‌ صورت سنتی با قابلیت پین کردن نرم‌ افزارهایی مختلف حتی نرم‌ افزار هایی که برای نسخه‌ی دسکتاپ طراحی نشده‌اند اشاره کرد.

قابلیت اجرا نرم افزارهای بسیار قدیمی:

یکی از موارد جذابی که در ویندوز 10 وجود دارد و بسیار حیاتی است قابلیت نصب و اجرا برنامه های قدیمی و از رده خارج مانند ( ورد ۱۹۹۵ ) در ویندوز ۱۰ می باشد که همین مورد می تواند بیش از پیش کاربران را به سمت خود جذب نماید.

قابلیت چند دسکتاپی یا همان صفحه‌ی کار در ویندوز ۱۰:

امکان دارد صفحه‌ی اصلی کار شما در ویندوز بسیار شلوغ باشد و یا چندین نفر از یک سیستم استفاده نمایید و هر شخص خواهان قرار دادن نرم‌ افزارهای دلخواه بر روی دسکتاپ باشد.در ویندوز ۱۰ امکان استفاده از چندین دسکتاپ و قابلیت سوئیچ بین آنها فراهم گردیده است قابلیتی که در هیچ یک از نسخه های گذشته ویندوز مشاهده نشده بود.

قابلیت قالب‌بندی بهتر صفحه:

ویندوز 10 این امکان را به شما می‌دهد که به‌صورت همزمان از ۴ نرم‌ افزار بروی صفحه نمایش استفاده کنید و تمام آن‌ها را به‌ صورت کامل مشاهده نمایید.در این طرح جدید، صفحه به یک مربع تقسیم می‌شود. در ویندوز 10 همچنین نرم‌ افزارهایی که به‌ طور پنهان در حال فعالیت می‌باشند را به کاربر اطلاع می‌دهد و حتی به‌ طور هوشمند پیشنهاد هایی با کار در حال انجام کاربر برای استفاده از نرم‌ افزارها و پر کردن فضای خالی صفحه ارائه می‌کند.

قابلیت تطبیق (انعطاف پذیری) با رابط کاربری یا همان Continuum :
یکی از بهترین قابلیت های معرفی‌ شده در ویندوز ۱۰ را می‌توان انعطاف پذیری دانست بدین صورت که وقتی در محیطی که در آن‌ هم استفاده از موس و کیبورد وجود دارد و هم صفحه‌ی لمسی ویندوز 10 به‌ طور خودکار در شرایط اتصال و استفاده از موس و کیبورد نرم‌ افزارها و محیط را برای استفاده از آنها آماده و تغیر می دهد و در صورت استفاده از صفحه‌ی لمسی محیط را با این رابط کاربری تطبیق خواهد داد.

اجرا تمام اپ ها شامل مدرن و کلاسیک در قالب پنجره:

به نظر می‌رسد مایکروسافت در ویندوز 10 امکان اجرای نرم‌ افزارهایی که با رابط کاربری لمسی سازگار هستند را نیز به محیط دسکتاپ بیاورد. در کنار این ویژگی اضافه شدن یا به‌ نوعی بازگشت دکمه‌ های بستن و کوچک کردن در گوشه‌ی پنجره‌ های نرم‌ افزارها می‌توان اشاره کرد.

یکسان سازی فروشگاه های ویندوز (موبایل،دسکتاپ):

همان طور که می دانید اپ های کلاسیک و مدرن و ویندوز فون با یکدیگر از نظر ساختار متفاوت هستند و یکی از معضلات کاربران گوشی و تبلت های ویندوز فونی کمبود تعداد نرم افزارها برای این پلتفرم است و اما اکنون در ویندوز 10 یک استور یا فروشگاه برای دریافت نرم‌ افزارها وجود دارد بدین صورت که نرم افزارهای مدرن ویندوز 10 بروی گوشی و تبلت های دارای سیستم عامل ویندوز 10 یکسان هستند وبه راحتی قابل استفاده و این موضوع باعث شده است تا تعداد نرم افزارهای مدرن به کمک تعداد نرم افزارهای ویندوز فونی بیاید و شما را از کمبود تعداد نرم افزارهای ویندوز نجات دهد در حقیقت با این ویژگی نرم‌افزار های طراحی‌ شده قابلیت اجرا بر روی‌ گوشی و هم سیستم‌ های رومیزی را خواهند داشت.

سیستم جست و جوی (File Explorer) جدید:

File Explorer ویندوز ۱۰ به‌ نوعی هوشمند است بدین صورت که وقتی به پوشه‌ هایی که شما بیشتر به آن‌ ها سر می‌زنید را به خاطر می سپرد تا در صورت جستجوی فایلی ، پوشه‌ های پربازدید را در رأس جستجو قرار دهد با این کار احتمال سریع‌ تر پیدا شدن فایل نیز افزایش خواهد یافت.

خط فرمان جدید با قابلیت های جدید:

تغییراتی که در خط فرمان ویندوز 10 ایجاد شده کار را برای افراد آماتور و حتی حرفه‌ ای‌ راحت‌ تر نموده است از قابلیت های جدید اضافه شده به خط فرمان می توان به:

انتخاب هوشمندانه متن‌ ها

فیلتر نمودن محتویات کلیپ‌ بورد در کپی کردن متون

تنظیم خروجی متون در تغییر اندازه پنجره

فعال کردن کلید‌های میان‌بر ترکیبی با Ctrl

کلید های ویرایشی توسعه یافته

رهایی از شر صفر‌ های مزاحم در انتخاب متون

تغییر میزان شفافیت پس زمینه پنجره

اضافه شدن کلیدهای میانبر جدید:

اگر از کاربران نسبتا قدیمی و حرفه‌ ای ویندوز باشید ، بیاد دارید که شرکت مایکروسافت در طی انتشار نسخه‌ های متعدد از ویندوز های خود طی چند سال گذشته قابلیت‌ هایی همچون کلید های میانبر را نیز برای دسترسی سریعتر به فرامین پرکاربرد اجرایی اضافه نموده است ، و اما حالا مایکروسافت هنوز این سنت پرطرفدار را حفظ کرده و کلید های میانبر کاربردی‌ جدیدی را در ویندوز 10 گنجانده است بیش از 50 کلید میانبر.

اضافه شدن قابلیت دستیار صوتی کرتانا :

اگر شما با یک دستگاه ویندوز فونی کار کرده باشید مطمئن هستیم کورتانا شما را مجذوب خود کرده است، نام کورتانا Cortana از شخصیت زنی در مجموعه ویدیو بازی های Halo گرفته شده است در ابتدا نام خاصی برای این دستیار صوتی وجود نداشت و حتی شایعاتی از اینکه نام های دیگری برای این دستیار صوتی انتخاب میشود وجود داشت، اما در آپریل 2014 بصورت رسمی این نام کورتانا بر روی این دستیار صوتی قرار گرفت. صداگذاری این دستیار صوتی نیز توسط Jen Taylor همان کسی که در بازی Halo وجود دارد و نام دستیار از آن اقتباس شده، صورت گرفته است و به عنوان یک دستیار صوتی واقعا بهترین عملکرد را دارد که حتی بتوانید به عنوان یک دوست همیشه با آن همراه باشید اکنون این قابلیت به ویندوز 10 آمده است تا با شما رفاقتی صمیمی ایجاد کند.

 

و از دیگر قابلیت های ریز و درشت می توان به:

– بهینه سازی بخش آپدیت و حالت بروز رسانی مترو

– اضافه شدن افکت های انیمیشنی بیشتر به هسته ویندوز

– بهینه سازی بخش Action Center

– اضافه شدن امکانات بیشتر به بخش باطری

– امکان سنجش و رسد تراکنش فایل های دریافت شده توسط Cellular و 3G در ویندوز فون

– دارای امکان چند میز کار و انتخاب سریع آن ها

– بهینه سازی امکانات لمسی برای دیوایس های موبایل و تبلت ها

– امکان Task View برای مشاهده نرم افزار های باز

– تلفیق استارت ویندوز 7 و 8 و ایجاد استارتی با امکانات جدید

– ایجاد پنجره های کوچکتر برای اپ ها

– اضافه شدن پشتیبانی از فرمت MKV در هسته ویندوز

– اضافه شدن امکان تعریف لمس 3 انگشتی در Gestures

– بروز رسانی آیکن ها

– امکان اضافه کردن مسیر های مورد علاقه به اکسپلورر ویندوز

– اضافه شدن کورتانا به محیط ویندوز همراه با تنظیمات متنوع

– اضافه شدن امکانات جدید به استارت

– امکان بروز رسانی از نسخه های قبلی بدون نیاز به نصب مجدد

– اضافه شدن بخش پشتیبانی مستقیم در ویندوز و امکان دریافت جواب بصورت مستقیم

– بروزرسانی بخش بازی های Xbox

– قابلیت حذف یا نمایش تولبار جستجو در تسک بار

– ایجاد 2 محیط مختلف برای دیوایس های چند منظوره ( لپتاپ هایی که قابلیت تبدیل شدن به تبلت را دارا هستند )

 

و حالا نوبت به دانلود فایلهای 32 و 64 بیتی نسخه های مختلف ویندوز 10 رسیده است که می توانید بسته به سخت افزار دستگاه تان نسخه مورد نظر را دانلود و بروی سیستم خود نصب کنید.

 

 نکات مهم قبل از دانلود فایلهای ویندوز:

 • رفع مشکلات احتمالی

  - اگر هنگام دانلود فایل ویندوز مورد نظرتان با مشکلاتی مانند پایین بودن سرعت دانلود و عدم توانایی دانلود در دانلود منیجر و ... مواجه شدید در این صورت می توانید فرمت ESD را به صورت دستی به دانلود منیجر کامپیوتر یا لپ تاپ تان اضافه نمایید برای این کار لطفا برنامه Internet Download Manager را اجرا کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

  1- بروی گزینه Options یا همان تنظیمات کلیک کنید.

  2- به سر برگ File Types بروید و در کادر مربوطه با فشار دادن یکبار دکمه Space یا همان فاصله بروی صفحه کلید ، عبارت ESD را تایپ نمایید.

  3- بروی OK کلیک کنید و سپس از برنامه خارج شده و یکبار کامپیوتر یا لپ تاپ تان را ریستارت نمایید.

  اکنون دوباره بروی لینک دانلود کلیک کنید تا فایل ویندوز توسط برنامه IDM دانلود گردد.

 • بررسی و تشخیص نسخه های مختلف ویندوز بر اساس مخفف آنها

  - CLIENTCORE همان نسخه Windows 10 برای مصارف عادی است و کمترین امکانات از ویندوز 10 را در خود جای داده است.

  - CLIENTEducation همان نسخه Windows 10 Education برای مصارف اداره ای و کسب و کارهای کوچک و متوسط می باشد و از نظر امکانات در سطح پایین تری نسبت به نسخه اینترپرایز قرار دارد.

  - CLIENTENTERPRISE همان نسخه Windows 10 Enterprise برای مصارف سازمانی و شرکت های بزرگ می باشد و از نظر امکانات در بالاترین سطح نسبت به تمامی نسخه های ویندوز 10 قرار دارد.

  - CLIENTPRO همان نسخه Windows 10 Pro برای مصارف خانگی و حرفه ای می باشد و از نظر امکانات در سطح بالاتری نسبت به نسخه معمولی ویندوز 10 قرار دارد.

  - CLIENTSINGLELANGUAGE همان نسخه Windows 10 Single Language برای مصارف دستگاه های قابل حمل و لپ تاپ ها و ... می باشد و از نظر امکانات هم سطح نسخه معمولی ویندوز 10 می باشد با این تفاوت که فقط از یک زبان قابلیت پشتیبانی دارد.

 • عدم مسئولیت در قبال مشکلات احتمالی و سهل انگاری کاربران

  - وب سایت و گروه دابلیورید هیچگونه مسئولیتی در قبال سالم بودن فایل یا لینک فایل ندارد.

 • سوالات مرتبط با زبان فایل های ویندوز

  - کلیه فایل های ویندوز دارای دو زبان انگلیسی و روسی می باشند که به تفکیک هر کدام جداگانه آپلود شده است بنابراین به مفاهیم زیر توجه کنید:

  عبارت en-us به معنی زبان انگلیسی می باشد و ru-ru به مفهوم زبان روسی بنابراین هنگام دانلود فایل دقت نمایید.

 • چگونگی تبدیل فایل های ESD ویندوز به ISO جهت استفاده

  همان طور که اطلاع دارید فرمت ESD فرمتی انحصاری جهت سهولت در جا به جایی و انتشار نسخه های مختلف ویندوز می باشد که توسط مایکروسافت ارائه شده است و از نظر امنیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد و از نظر حجم حدود 25 تا 30 درصد نسبت به نسخه ISO کمتر است و در انتشار و دریافت سریع ویندوز 10 در بین کاربران طرح Insider Preview نقش اساسی را ایفا می نماید.

  حال سوالی که مطرح می گردد در این مورد است که آیا می توان فایل ESD را به طور مستقیم بروی دیسک یا فلش رایت نمود و سپس استفاده کرد؟

  پاسخ سوال: خیر نمی توانید زیرا این فرمت دارای رمزنگاری منحصر می باشد و هیچ نرم افزاری قابلیت رایت آن را ندارد.

  راه حل: جهت حل این مشکل ابتدا باید فایل ESD را به فرمت ISO تبدیل نمایید سپس از طریق برنامه های رایج بروی دیسک یا فلش رایت نمایید ، گروه فوق تخصصی دابلیورید به تمامی مشکلات کاربران در این راستا آگاه است و همواره سعی نموده است بهترین راه حل و آموزش ها در اختیار کاربران قرار دهد از این رو می توانید با استفاده از آموزش گام به گامی که در زیر برای تان آماده نموده ایم استفاده کنید و تمامی نسخه های مختلف ویندوز 10 را به فرمت ISO تبدیل نمایید.

  لینک دانلود آموزش تبدیل ESD به ISO

  Download Link

 • عواقب کپی بردای از روی متون لینک ها و ... در وب سایت دابلیورید

  - هر گونه کپی برداری از روی متون ، مطالب ، بنرها ، تصاویر، لوگو و لینک های دانلود کلیه قسمت های سایت طبق قوانین نشر الکترونیک جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد و شرعا حرام است.

 

 دانلود نسخه های نهایی و آزمایشی به تفکیک یکدیگر

 RTM Build

 • Microsoft Windows 10 Build 15063 RTM Final

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  15063

  نوع پایداری

  کاملا پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link

 • Microsoft Windows 10 Build 14393 RTM Final

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14393

  نوع پایداری

  کاملا پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link

 • Microsoft Windows 10 Build 10586 RTM Final

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  10586

  نوع پایداری

  کاملا پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link  

 • Microsoft Windows 10 Build 10240 RTM Final

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  10240

  نوع پایداری

  کاملا پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link

 

 Preview Build

 • Microsoft Windows 10 Build 14901 Insider Preview

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14901

  نوع پایداری

  غیر پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link  

 • Microsoft Windows 10 Build 14393 Insider Preview

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14393

  نوع پایداری

  غیر پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link

 • Microsoft Windows 10 Build 14390 Insider Preview

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14390

  نوع پایداری

  غیر پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link

 • Microsoft Windows 10 Build 14388 Insider Preview

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14388

  نوع پایداری

  غیر پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link  

 • Microsoft Windows 10 Build 14385 Insider Preview

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14385

  نوع پایداری

  غیر پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link  

 • Microsoft Windows 10 Build 14383 Insider Preview

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14383

  نوع پایداری

  غیر پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link  

 • Microsoft Windows 10 Build 14379 Insider Preview

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14379

  نوع پایداری

  غیر پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link  

 • Microsoft Windows 10 Build 14376 Insider Preview

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14376

  نوع پایداری

  غیر پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link  

 • Microsoft Windows 10 Build 14372 Insider Preview

  نسخه ویندوز

  10

  شماره ساخت

  14372

  نوع پایداری

  غیر پایدار

  منتشر کنندگان

  Dona Sarkar & WZT

  شامل نسخه های

  Windows 10

  Windows 10 Pro

  Windows 10 Education

  Windows 10 Enterprise

  Windows 10 Single Language

  نوع معماری

  64 Bit & 32 Bit

  لینک دانلود مجموعه

  Download Link  

 

 

4Khone
Apinik
CafeBazaar
Cando
IranApps
Myket
ParsHub
Myket
بالا
×
اطلاع از اخبار و اطلاعیه های مهم در خصوص توسعه ، ارتقاء برنامه ها ، فریمورها ، امکانات وب سایت و ... همگی در کانال اختصاصی دابلیورید ...          پیوستن به کانال